Vynikající učitel Prahy 6

Již tradičně vedení městské části Praha 6 oceňuje kvalitní učitele. Dle slov místostarostky Mariany Čapkové je totiž důležité, aby se učitelům dostalo také uznání za to, že svou práci odvádějí opravdu dobře. Letos si ocenění Vynikající učitel převzalo osm vybraných pedagogů mateřských a základních škol Prahy 6 během slavnostního podvečera, který proběhl v pondělí 24. 4. 2023 ve Vile Pellé. Učitele z jednotlivých škol vybírala Komise pro výchovu a vzdělávání na základě doporučení ředitelů a ředitelek ve čtyřech kategoriích: za vynikající výsledky v každodenní praxi, za výjimečné výkony nad rámec běžné činnosti, ocenění pro začínající učitele a také pro ty, jež mají dlouhodobé zásluhy na vzdělávání. Partnerem letošního ročníku byla Nadace The Kellner Family Foundation.

Ocenění za ojediněle výjimečné výkony nad rámec běžných činností letos obdržela naše paní učitelka Markéta Platzová, která na ZŠ Hanspaulka působí 9 let, ale ve školství působí již 27 let. Od roku 2017 se s třídou zúčastňuje celostátní soutěže Srdce s láskou darované. Soutěž podporuje tradiční hodnoty, mezilidské vztahy a týmovou spolupráci. Svým elánem nadchla pro tento projekt i další učitele a v roce 2021 tak škola získala celkem tři ocenění. V loňském roce získala třída paní učitelky opět ocenění předsedkyně PS Parlamentu ČR. Na všechny školní projekty zapojené v jednotlivých ročnících se můžete podívat zde.

celý článek a zdroj fotografie na: praha6.cz