Naše knihovna

Knihovna

Naše školní knihovna má víc než jen povinnou četbu. Nabízí téměř 9 tisíc knih pro děti mladší i starší a také pro dospělé. Do knihovny se stále nakupují nové knihy, zaměřujeme se především na nabídku literatury pro děti prvního stupně. Snažíme se nabídnout takové knihy, které se jim budou líbit a čtení je bude bavit. Starší děti najdou v knihovně dostatek knih pro školní četbu a přípravu referátů, ale i zájmovou literaturu. Určitá část knižního fondu je určena žákům nejvyšších tříd a dospělým. V knihovně najdete i knihy v anglickém jazyce, řadu komiksů, 10 titulů časopisů, deskové hry.

Děti tu mohou trávit čas po vyučování, než jim začnou volnočasové aktivity, nebo si pro ně přijdou rodiče. Je zde k dipozici počítač a tři netbooky pro psaní textů, přípravu referátů a prezentací. V neposlední řadě je knihovna také místem pro semináře, besedy či nejrůznější setkání rodičů či dalších obyvatel Hanspaulky, schází se zde i redakční rada časopisu Hanspaulka.

Knihy se půjčují na 30 dnů, žákům školy zdarma.

Otevírací doba:

• PO: 12:00 - 17:00
  • ÚT: 9:30 - 16:00
  • ST: 9:30 - 16:00
  • ČT: 9:30 - 17:00
  • PÁ: 12:00 - 15:00

Pro veřejnost PO–⁠ČT od 15:00.

Kontakt:

• Mgr. Ludmila Čumplová - vedoucí knihovny