Rozvrh hodin Bakaláři Přehled suplování 224 310 365 zshanspaulka@zshanspaulka.cz

Absolventi ZŠ Hanspaulka

Iniciativa

Jste absolventem a rádi byste zde měli svůj medilonek?

Vaše odpovědi budeme postupně zpracovávat a zveřejňovat. Děkujeme


NAŠI ABSOLVENTI

(rok absolvování)

Tadeáš Vylita (2020)

Jsem ještě na střední, ale věnuji se široké škále aktivit. ZŠH ve mně probudila touhu chtít vědět, chtít umět a chtít pídit se víc, ale s rozumem a kriticky. Nyní na ZŠH 2× týdně trénuji děti volejbal, ale hlavně se podílím na sekci “Absolventi školy”.
 
Moje vzpomínka na školu
Každodenní úsměvy na tvářích, odpolední školňákové fotbálky, výzdoba, ale hlavně vědomí, že to, co se učíme, má smysl a někam mě může posunout, to ve mně vzpomínka na ZŠH vzbuzuje.

Ondřej Bárta (1988)

Vztah mám dlouhodobý, od žáka k učiteli, od učitele k řediteli této školy, mezi tím vždy uplynulo několik let. Mám radost, energii, chuť i pokoru vést školu se vším, co jsem se naučil za poslední roky o lidech a vzdělávání. Ve FranklinCovey jako kouč a konzultant leadershipu, v Charitě Starý knín jako terapeut, ve spolku SEBESPOLU (podobnost se školními SESy není náhodná :-) evropskou spolupráci a učení zážitkem ve skupině.
 
Moje vzpomínka na školu
Přestávky s čárou a hadrbalem. Pohřby ruských prezidentů a minuty ticha každý měsíc. Surový tělocvikář. Kamarádi. Výroba kladívka a určování vedlejších vět. Pot a slzy před příjimačkami a pot a slzy i po nich až do revoluce. Strašné jídlo a povinné dojídání.

Rozálie Kamenická (2023)

Momentálně studuji na střední Scioškole na Žižkově. Hanspa pro mě byla (a pořád nějakým způsobem je) „mým druhým domovem”. Když jsem ze školy odcházela, bála jsem se, že to všechno ztratím. Teď vím, že Hanspaulka má dveře vždy otevřené. Naskytla se mi příležitost pomáhat v podpůrné skupině – SES play, který vede Terka Hradecká s Kačkou Spěvákovou. Také spravuji školní sociální sítě. A podílím se na mnoha školních akcích. Ve volném čase pracuji v kavárně, učím se, sportuji nebo jsem s kamarády.
 
Moje vzpomínka na školu
Online výuky během distanční výuky – chodili jsme hrát fotbal na školňák, odkud jsme se také účastnili online hodin (kamery nám nikdy nefungovaly) ;), organizování Prezentiády a hlavně úžasné zážitky se třídou ve vedení s panem učitelem Tačíkem a spoustu akcí a výletů!

Eva Podrabská roz. Hladká (1993)

Je mi 45 let, mám tři syny (15, 18 a 23 let) a jsem OSVČ – instruktorka jízdy na koni, mám svůj jezdecký klub a věnuji se výuce jízdy a péče o koně převážně pro děti, ale i pro dospělé. Z Prahy jsem odešla s manželem před 15 lety. Moje rodina pochází z Hanspaulky a Baby, kde jsem žila až do svých 30 let.
 
Moje vzpomínka na školu
Na základní školu vzpomínám rada, byli jsme parta, chodili jsme mezi odpoledkou na dortíky do cukrárny u hotelu Praha, do parku “Vrbáku” nad školou potom kouřit první cigarety, ze kterých nám bylo špatně. Nezapomenu na pana učitele hudebky Lapku, na paní učitelku češtiny Sedláčkovou a na naši třídní paní Hosnedlovou. A vždy jsme rozčílili na matematice paní učitelku Ledererovou.

Ivan Khol (1971)

Byl jsem velký zlobič, nestudijní typ. Tehdy se pro trojku z chování nechodilo daleko, zopakoval jsem si ji. Ale průmka dobrá, ČVUT výborně. To, co jsem se naučil, dělám dodnes a dobře mne to celý život živí, i když do sedmdesátky už je nedaleko.
 
Moje vzpomínka na školu
Hanspaulka je nádherné místo, na školu mám pěkné vzpomínky. Na první tři roky v pavilonu, kde je dnes jídelna a pak dva roky v jednotřídce, domečku mezi Kohoutkem a dnešní jídelnou. Pod péčí paní učitelky Magdy Karpíškové, která měla ráda i ty problematické. Teprve když jsem se z Hanspaulky odstěhoval, pochopil jsem, že to tam bylo zcela výjimečné.

Nina Fořtíková (2020)

Minulý rok jsem dokončila IB DP maturitu a teď jsem v prvním ročníku na University of Cambridge, kde studuji obor Land Economy, což je kombinace práva, ekonomie a národohospodářství. Věnuji se také výzkumu v ekonomii a zlepšování evropských regulací zaměřených na ochranu dětí na internetu. Ve volném čase dobrovolničím tady na univerzitě, kde pracuji se středoškoláky ze znevýhodněných prostředí s jejich přihláškou na Oxbridge. ZŠH jsem “opustila” již v roce 2016, kdy jsem odešla na víceleté gymnázium.
 
Moje vzpomínka na školu
Dobře si pamatuji na všechen čas strávený v družině, ať už jsme hráli hry, malovali nebo chodili na hřiště.
 

Barbora Žentelová (2014)

Letos dokončuji vysokoškolské studium na UMPRUM obor fotografie. Bratr dochází na ZŠ Hanspaulka a před lety tam chodil i náš tatínek.
 
Moje vzpomínka na školu
Vzpomínám hlavně na zážitkové kurzy a taky na prima lidi.

Jan Bačina (1997)

Jmenuji se Honza, živím se právem a ke škole mám dodnes vztah kladný a sentimentální. Mé mládí! :)
 
Moje vzpomínka na školu
Jen heslovitě: Kohoutek, chemická praktika, pozemky, Ziggy Waters, vaření v budově školní družiny :)))

Anna Stegbauerová (2020)

Jsem studentka posledního ročníku na Gymnáziu Na Pražačce. Baví mě jazyky, historie a ošetřovatelství. Ráda bych po gymnáziu pokračovala na obor všeobecné ošetřovatelství.
 
Moje vzpomínka na školu:
Hanspa byla skvělá. Naučila mě strašně moc praktického do života. Jen Hejného metoda mi zkazila vztah k matematice :(

Věra Sedláková (1974)

Jsem už v důchodu. Vzpomínám na svá školní léta moc ráda. Také na gymnastické tréninky v sokolovně. Na Hanspaulce žiji celý svůj život a neumím si představit žít kdekoliv jinde.
 
Moje vzpomínka na školu:
Mám ty nejlepší vzpomínky na ZŠ Sušická. Určitě jsem tam získala slušné základy pro start do budoucího života.

Mariana Zacharová roz. Hájková (2002)

Jsem improvizátorka, lektorka a koučka. Skrze kurzy improvizace učím lidi čelit změnám, hrát si, naslouchat a promptně reagovat. S manželem a dvěma syny stále žiji na krásné Hanspaulce.
 
Moje vzpomínka na školu:
V místě, kde dnes stojí školní jídelna, dřív býval dřevěný pavilon, kde byly první třídy. Jak kdyby vypadl z filmu Obecná škola. V každé třídě byla velká kamna na uhlí a paní učitelka v zimně každou velkou přestávku přikládala. My jsme byli poslední prvňáčci, kteří tuhle krásnou nostalgii zažili.
 

Aleš Dvořák (1980)

Jsem tenisový trenér a již 33 let žiji ve Španělsku. Do školy teď chodí moje neteře, ale již můj otec a strýc v podstatě zahajili provoz ZŠ v roce 1937 a 1939.
 
Moje vzpomínka na školu:
Výuku jsem zahájil v Kohoutku, který k mému potěšení je stále na svém místě. Samozřejmě pamatuji všechno; dřevěné pavilony, včetně toho na dvoře vedle tělocvičny. Dále zubní ordinaci ve vestibulu a dílny. Jidelnu v chodbě do tělocvičny, uhelné prázdniny.
Soudružky a soudruhy učitele: Lapku, Cihlářovou, Kulhánkovou, Němcovou, tělocvikáře a zubařku (ne na jména). Lenina na schodišti, kterého někdo ukradl a bylo z toho velké vyšetřování. Sloučení 8. A a 8. B do 9. třídy, byli jsme na dlouho poslední 9. třída. A samozřejmě na chuligány z týmu Čada, Dvořák, Grammer a dále Vančát, Malinovský, Kopta.

Alena Prosečová roz. Kadlecová (1968)

Jsem už v důchodu... hodně svého času věnuji malování a ilustrování. Je to můj milovaný koníček a kdesi v prvopočátcích byly nádherné hodiny výtvarky pana učitele Kasíka, kterému se říkalo Ovečka, protože už v té době měl bohémské vlnité háro.
 
Moje vzpomínka na školu:
Šedesátá léta... skoro každý ročník měl svou vlastní bigbítovou skupinu. Já byla fanynka Melody Clubu (a trochu zamilovaná do dvojčat, kteří v ní hráli :) ). Ivanu Hlasovi bylo 14 a měl lesklou černou ofinu. Z učitelů Kasík, Lapka, Škudrnová, Kuncová, Vohryzková, Bokšai... nudný pan učitel Platil, který aspoň hodně fotil. Na prvním stupni v dřevěných školičkách Hourová, Eckertová, Antoňová... a povinnost mít ruce za zády.

Barbora Dětinská (2023)

Jsem studentka Gymnázia Nad Alejí. Ve volném čase se věnuji sportu.
 
Moje vzpomínka na školu:
Ráda vzpomínám na lyžák v 8. třídě a obecně všechny výjezdy.
 

Adam Vrána (2022)

Ještě studuji na gymnáziu, ZŠ Hanspaulku jsem opustil po 7. třídě, kdy jsem odešel na gymnázium Voděradská. Ve svém volném čase se hodně věnuji sportům, jako okruhový a námořní jachting, nebo boxlakros.
 
Moje vzpomínka na školu:
Na ZŠ Hanspaulka mám spoustu skvělých vzpomínek, strávil jsem zde 7 let života, včetně první vlny covidové pandemie, kdy jsme byli přes 3 měsíce bez školy. Na Hanspaulce bylo vždy velmi příjemné prostředí, které mi leckdy na střední chybí.
 

Matěj Vocílka (2022)

Jsem student 2. ročníku gymnázia Arabská. Můj nejoblíbenější předměty jsou chemie a matematika. Hanspaulku jsem dnes na DOD, 7. 12. 2023 navštívil po dvou letech.
 
Moje vzpomínka na školu:
Vzpomínám na výlety se třídou, na poslední den školy, a samozřejmě nemohu zapomenout na pana učitele Vladimíra Rozhona.

Lucie Železná (2015)

Tento rok bych měla dokončovat 5. ročník oboru učitelství pro 1. stupeň na Karlově univerzitě. Jsem ráda, že jsem se po tolika letech mohla vrátit sem zpět do školy v rámci svých praxí. Učím prvňáčky a práce s nimi mě moc baví. Možná se sem někdy vrátím jako plnohodnotná učitelka :-)
 
Moje vzpomínka na školu:
Dlouholetá přátelství, zážitkové kurzy

Štěpánka Brůhová (2018)

Momentálně jsem studentkou 3. lékařské fakulty oboru fyzioterapie. Na střední školu jsem chodila na Gymnázium Jana Keplera na Praze 6. V roce 2021/2022 jsem studovala rok na americké střední škole v Oklahomě.
 
Moje vzpomínka na školu:
Hanspaulka mi dala úžasné základy do života ať už studijní, tak i obecné. Ráda vzpomínám na školní výjezdy do zahraničí.
 

Petra Hesounová (1986)

Je to už mnoho let co jsem opustila tuto základku. Navštěvovala ji i má dcera a nyní ji stále ještě navštěvuje syn. Tato škola má nejlepší klub rodičů a přátel školy ve kterém již 13 let působím.
 
Moje vzpomínka na školu:
Ve škole jsem poznala svou nejlepší kamarádku s kterou kamarádím do dneška.
 
 

Samuel Limburský (2023)

Momentálně jsem na střední škole, na technickém lyceu. Na této škole jsem měl vše rád a postupně jsem zde vyrostl. Na střední rád vzpomínám, jaké to bylo na ZŠ krásné.
 
Moje vzpomínka na školu:
Nejraději vzpomínám na velké přestávky strávené u fotbálku. Našel jsem zde hromadu dobrých přátel. Rád vzpomínám na projektové dny, které byly nedílnou součástí.

Daniel Špatz (2023)

Úspěšně jsem prošel tuto školu bez větších komplikací, díky skvělému přístupu místních pedagogů. Dostal jsem se úspěšně na SŠ a tu teď studuji.
 
Moje vzpomínka na školu:
Rád vzpomínám, protože jsem byl na škole spokojen. Byly to skvělé časy plné zábavy a kamarádských vztahů s žáky, tak později i s učiteli. Je to skvělá vzpomínka na bezstarostné časy.

Martin Kozojed (2023)

Jsem absolvent ZŠ Hanspaulka, teď studuji na OA Bubeneč a sbírám nové zkušenosti. Hanspaulku bych doporučil všem, co chtějí zažít zážitky, jak už ve škole, tak i mimo ní.
 
Moje vzpomínka na školu:
Maj tu skvělé záchody. Výlety mimo školu. Zážitky s učiteli.

Juraj Donoval (2023)

Jsem student SŠ. Absolvent ZŠ Hanspaulka.
 
Moje vzpomínka na školu:
Převážně kladné, chvílemi to bylo nepříjemné, ale nakonec jsme si to spolu vždy užili.
 

Jakub Samek (2023)

V roce 2023 jsem absolvoval Základní školu Hanspaulka. Momentálně studuji na Obchodní akademii a Gymnáziu Bubeneč. 

Moje vzpomínka na školu:
Vzpomínám na výborný kolektiv v naší třídě a velice příjemné učitele.

Aneta Kanzelsbergerová (2021)

Momentálně studuji třetím rokem na gymnáziu Arabská a závodně hraji fotbal za Duklu Praha.
 
Moje vzpomínka na školu:
Dobrá.

Kristian Bělohradský (2021)

Jsem třetím rokem na gymnáziu.
 
Moje vzpomínka na školu:
Těch vzpomínek je spoustu, je hrozně těžké vybrat jednu. Jednou se nám při covidu povedlo díky dezinfekci zapálit lavici, ale naštěstí jsme to hned zhasili. Také rád vzpomínám na ekotým a pomáhání panu školníkovi.

Jan Vylita (1984)

Mám radost, že se náš rodinný klan zapsal do historie naší školy i v další generaci. Ano, obě moje děti jsou a v příštím roce budou také absolventy téhle skvělé školy. A já – no já jsem toho zažil opravdu hodně, procestoval kus světa, pracoval v různých zemích i tady na Ministerstvu obrany...Pestrý život...
 
Moje vzpomínka na školu:
Ježiš, to je dávno… Vzpomínám si na první třídu ve starých dřevěných učebnách vedle Kohoutku, na bobování na louce vedle zámečku, na uhelné prázdniny... Tady máte důkaz, že je to strašně dávno... uhelné prázdniny!!!

Pavel Tuleškov (1992)

Jsem spokojený a někdy ještě více...
 
Moje vzpomínka na školu:
Sklad CO, sběr novin a pomerančové kůry, s. učitel Lapka...

Petra Židoňová roz. Novotná (1997)

Jsem Hanspaulská rodačka, fitness trenérka a hrdá abolventka ZŠ Hanspaulka :)
 
Moje vzpomínka na školu:
Krásných 9 let.

Martin Fišar (1993)

Na Hanspaulce bydlím celý život. Mám skvělou rodinu, ženu Báru a dvě dcery, Bellu a Vany (9 a 11). Mám stavební firmu a jsme vášniví chalupáři.
 
Moje vzpomínka na školu:
Byli jsme parta skvělých kamarádů, byť občas se měnících v nenáviděné. Na prvním stupni jsme se učili v dřevěných pavilonech, a do družiny jsme chodili do vilky ve Fetrovské. Nezapomenu na paní soudružku Ledererovou, která nás z Mariks nic nenaučila, ale četla nám Kopyta a Mňouka. Také na naši třídní paní Hosnedlovou a fyzikářku Hradeckou.
 

Antonín Zajíček (2008)

Pracuji v Arcidiecézní charitě Praha. Žiju stále na stejném místě a přál bych si, aby moje děti chodily na Hanspaulku, byť se změnila spádovost.
 
Moje vzpomínka na školu:
Krásných 9 let na které rád vzpomínám. Zejména na učitele Rozhona, Hradeckou a Kosovou. Zažil jsem tu skvělou partu a mnoho přátelství trvá dodnes.
 

Eliška Brůhová (2014)

Po základní škole jsem se dostala na střední uměleckou školu. Po střední jsem se hlásila na vysokou školu, též s uměleckým zaměřením. Nakonec jsem se ale rozhodla nenastoupit a tvořit na vlastní pěst. A jak je tak známo, nic není tak, jak si naplánujeme. Láska k tvoření mi však zůstala blízká do dnes. Momentálně jsem ,,zaměstnaná" svou malou dcerou. :D
 
Moje vzpomínka na školu:
Napsat jen jednu vzpomínku na ZŠ Hanspaulku je trochu nereálný úkol. Těch zážitků je totiž nespočet. Pokud bych ale přeci jen měla říct ten jeden, nejsilnější, bylo by to poslední zvonění. Byla to totiž úžasná tečka za těmi devíti lety tady.

Adam Báča (2021)

Díky ZŠ Hanspaulka jsem narazil na Vesmírné lidi, kterých jsem teď členem a úplně mi to změnilo život. Děkuji ZŠ Hanspaulka.
 
Moje vzpomínka na školu:
Škola byla fire lowkey nocap fr.

Otto Pexa (2021)

Strojařina je budoucnost soustruh W
League of legends ničí společnost
jsem nyní movitý
 
Moje vzpomínka na školu:
Nikdy nezapomenu na prodej lahodných nápojů a trading magických stvoření na kartičkách.

Jiří Jerhot (1964)

1955/56 na 1. stupni paní učitelka Moravová, výborná. Účast na technickém kroužku, vedoucí pan Sleza, od té doby jsem měl zájem o techniku. Na 2. stupni třídní učitelka paní učitelka Medřická, sestra herečky, také výborná. 1964 absolvování a pokračování studia až do ČVUT, Fakulta elektrotechnická. Nyní důchodce, 2 vnuci se učí též na ZŠ Hanspaulka.
 
Moje vzpomínka na školu:
Výborné základy pro další studia, přátelské vztahy ve třídách. Pamatuji pana ředitele Lišáka, zástupkyni Vosáhlovou, učitele: Platila, vedl pěvecký kroužek, hrál na harmoniku, fotil a sbíral fotoaparáty, pan Kasík – umělec, pan Bokšaj, bývalý fotbalista, vyprávěl zážitky z Podkarpatské Rusi, paní Kozelská, paní Libeňská, paní Valvodová, paní Korunová, pionýrská skupinová vedoucí, žák Cimický, předseda pionýrské skupinové rady.
 

Jaromír Hnídek (1964)

Jsem důchodce. Rád pracuji na zahrádce a v dílně. Na oběd chodím občas do školní jídelny, jelikož bydlím poblíž.
 
Moje vzpomínka na školu:
Komunistické školství nebylo nic veselého. Málokdo ví, že leváky přecvičovali násilně na praváky! Zhoubná ideologie byla všudypřítomná. "Uvědomělí žáci" získávali přednostně pionýrské šátky, což byla prestižní záležitost. Již tenkrát hloupější žáci brzdili ty chytré a to ještě "inkluze" byla neznámé slovo...

Vladimir Deyl (1959)

Po 8 letech studia na Hanspaulce jsem úspěšně absolvoval i Přírodovědeckou Karlovy Univerzity a na podzim 1969 jsem odešel do Mnichova, kde jsem pracoval, žil a zplodil potomstvo. O Vánocích 1989 jsem poprvé přijel zpět na Hanspaulku a bez patosu mohu prohlásit, že s pevným úmyslem přivést moje vnuky do Sušické 1000. A stalo se. Od roku 1990 žiji zase ve Vilímovské s rodinou v místě, kde jsem se narodil. V září 2023 vnučka Laura nastoupila do první třídy, vnuk Vilém nastoupí v roce 2026. Nyní jenom doufám, že ho tam ještě jako prvňáka dovedu.
 
Moje vzpomínka na školu:
Vyhýbání se ošetření u paní MUDr. Melicharové (školní zubařka), tvrdý režim studia češtiny u pančelky Antoňové, (6.–8. třída), milou paní Hlaváčovou (třídní 1.–5. třídy), která upozornila moji maminku, aby přede mnou nemluvili otevřeně, neboť Vladimir pak všechno vykecá, mladý třídní Hirsch v šesté třídě jakož i třídní (7.–8. třída) fyzikář Preissler a další...

Vítek Machal (2016)

Již několik dlouhých let se věnuji produkci, jak eventové, tak contentové. V životě mě potkalo několik zdravotních výzev, protože ho žiji naplno. Na základku vzpomínám moc rád a ještě o to víc, protože bydím o ulici vedle.
 
Moje vzpomínka na školu:
Vzpomínky jsou velmi pozitivní, základní vědomosti, vztahy, zkušenosti, sporty. Nejzásadnější období v životě.
Copyright MediaSolution 2020