Rozvrh hodin Bakaláři Přehled suplování 224 310 365 zshanspaulka@zshanspaulka.cz

Absolventi ZŠ Hanspaulka

Iniciativa

Jste absolventem a rádi byste zde měli svůj medilonek?

Vaše odpovědi budeme postupně zpracovávat a zveřejňovat. Děkujeme


NAŠI ABSOLVENTI

Tadeáš Vylita (2020)

Jsem ještě na střední, ale věnuji se široké škále aktivit. ZŠH ve mně probudila touhu chtít vědět, chtít umět a chtít pídit se víc, ale s rozumem a kriticky. Nyní na ZŠH 2× týdně trénuji děti volejbal, ale hlavně se podílím na sekci “Absolventi školy”.
 
Moje vzpomínka na školu
Každodenní úsměvy na tvářích, odpolední školňákové fotbálky, výzdoba, ale hlavně vědomí, že to, co se učíme, má smysl a někam mě může posunout, to ve mně vzpomínka na ZŠH vzbuzuje.

Ondřej Bárta (1988)

Vztah mám dlouhodobý, od žáka k učiteli, od učitele k řediteli této školy, mezi tím vždy uplynulo několik let. Mám radost, energii, chuť i pokoru vést školu se vším, co jsem se naučil za poslední roky o lidech a vzdělávání. Ve FranklinCovey jako kouč a konzultant leadershipu, v Charitě Starý knín jako terapeut, ve spolku SEBESPOLU (podobnost se školními SESy není náhodná :-) evropskou spolupráci a učení zážitkem ve skupině.
 
Moje vzpomínka na školu
Přestávky s čárou a hadrbalem. Pohřby ruských prezidentů a minuty ticha každý měsíc. Surový tělocvikář. Kamarádi. Výroba kladívka a určování vedlejších vět. Pot a slzy před příjimačkami a pot a slzy i po nich až do revoluce. Strašné jídlo a povinné dojídání.

Rozálie Kamenická (2023)

Momentálně studuji na střední Scioškole na Žižkově. Hanspa pro mě byla (a pořád nějakým způsobem je) „mým druhým domovem”. Když jsem ze školy odcházela, bála jsem se, že to všechno ztratím. Teď vím, že Hanspaulka má dveře vždy otevřené. Naskytla se mi příležitost pomáhat v podpůrné skupině – SES play, který vede Terka Hradecká s Kačkou Spěvákovou. Také spravuji školní sociální sítě. A podílím se na mnoha školních akcích. Ve volném čase pracuji v kavárně, učím se, sportuji nebo jsem s kamarády.
 
Moje vzpomínka na školu
Online výuky během distanční výuky – chodili jsme hrát fotbal na školňák, odkud jsme se také účastnili online hodin (kamery nám nikdy nefungovaly) ;), organizování Prezentiády a hlavně úžasné zážitky se třídou ve vedení s panem učitelem Tačíkem a spoustu akcí a výletů!

Eva Podrabská roz. Hladká (1993)

Je mi 45 let, mám tři syny (15, 18 a 23 let) a jsem OSVČ – instruktorka jízdy na koni, mám svůj jezdecký klub a věnuji se výuce jízdy a péče o koně převážně pro děti, ale i pro dospělé. Z Prahy jsem odešla s manželem před 15 lety. Moje rodina pochází z Hanspaulky a Baby, kde jsem žila až do svých 30 let.
 
Moje vzpomínka na školu
Na základní školu vzpomínám rada, byli jsme parta, chodili jsme mezi odpoledkou na dortíky do cukrárny u hotelu Praha, do parku “Vrbáku” nad školou potom kouřit první cigarety, ze kterých nám bylo špatně. Nezapomenu na pana učitele hudebky Lapku, na paní učitelku češtiny Sedláčkovou a na naši třídní paní Hosnedlovou. A vždy jsme rozčílili na matematice paní učitelku Ledererovou.

Ivan Khol (1971)

Byl jsem velký zlobič, nestudijní typ. Tehdy se pro trojku z chování nechodilo daleko, zopakoval jsem si ji. Ale průmka dobrá, ČVUT výborně. To, co jsem se naučil, dělám dodnes a dobře mne to celý život živí, i když do sedmdesátky už je nedaleko.
 
Moje vzpomínka na školu
Hanspaulka je nádherné místo, na školu mám pěkné vzpomínky. Na první tři roky v pavilonu, kde je dnes jídelna a pak dva roky v jednotřídce, domečku mezi Kohoutkem a dnešní jídelnou. Pod péčí paní učitelky Magdy Karpíškové, která měla ráda i ty problematické. Teprve když jsem se z Hanspaulky odstěhoval, pochopil jsem, že to tam bylo zcela výjimečné.

Nina Fořtíková (2020)

Minulý rok jsem dokončila IB DP maturitu a teď jsem v prvním ročníku na University of Cambridge, kde studuji obor Land Economy, což je kombinace práva, ekonomie a národohospodářství. Věnuji se také výzkumu v ekonomii a zlepšování evropských regulací zaměřených na ochranu dětí na internetu. Ve volném čase dobrovolničím tady na univerzitě, kde pracuji se středoškoláky ze znevýhodněných prostředí s jejich přihláškou na Oxbridge. ZŠH jsem “opustila” již v roce 2016, kdy jsem odešla na víceleté gymnázium.
 
Moje vzpomínka na školu
Dobře si pamatuji na všechen čas strávený v družině, ať už jsme hráli hry, malovali nebo chodili na hřiště.
 

Barbora Žentelová (2014)

Letos dokončuji vysokoškolské studium na UMPRUM obor fotografie. Bratr dochází na ZŠ Hanspaulka a před lety tam chodil i náš tatínek.
 
Moje vzpomínka na školu
Vzpomínám hlavně na zážitkové kurzy a taky na prima lidi.

Jan Bačina (1997)

Jmenuji se Honza, živím se právem a ke škole mám dodnes vztah kladný a sentimentální. Mé mládí! :)
 
Moje vzpomínka na školu
Jen heslovitě: Kohoutek, chemická praktika, pozemky, Ziggy Waters, vaření v budově školní družiny :)))

Anna Stegbauerová (2020)

Jsem studentka posledního ročníku na Gymnáziu Na Pražačce. Baví mě jazyky, historie a ošetřovatelství. Ráda bych po gymnáziu pokračovala na obor všeobecné ošetřovatelství.
 
Moje vzpomínka na školu:
Hanspa byla skvělá. Naučila mě strašně moc praktického do života. Jen Hejného metoda mi zkazila vztah k matematice :(

Věra Sedláková (1974)

Jsem už v důchodu. Vzpomínám na svá školní léta moc ráda. Také na gymnastické tréninky v sokolovně. Na Hanspaulce žiji celý svůj život a neumím si představit žít kdekoliv jinde.
 
Moje vzpomínka na školu:
Mám ty nejlepší vzpomínky na ZŠ Sušická. Určitě jsem tam získala slušné základy pro start do budoucího života.

Mariana Zacharová roz. Hájková (2002)

Jsem improvizátorka, lektorka a koučka. Skrze kurzy improvizace učím lidi čelit změnám, hrát si, naslouchat a promptně reagovat. S manželem a dvěma syny stále žiji na krásné Hanspaulce.
 
Moje vzpomínka na školu:
V místě, kde dnes stojí školní jídelna, dřív býval dřevěný pavilon, kde byly první třídy. Jak kdyby vypadl z filmu Obecná škola. V každé třídě byla velká kamna na uhlí a paní učitelka v zimně každou velkou přestávku přikládala. My jsme byli poslední prvňáčci, kteří tuhle krásnou nostalgii zažili.
 

 

Copyright MediaSolution 2020