Rozvrh hodin Bakaláři Přehled suplování 224 310 365 zshanspaulka@zshanspaulka.cz

Klub mladých diváků

Iniciativa

Klub mladých diváků nabízí naším žákům  8. a 9. ročníků jedinečné zážitky, se kterými je návštěva divadelního představení spojená. Během jedné sezóny vidí 4 představení, a to odlišných druhů inscenací, v různých typech divadel a s různým typem divadelních souborů. Mohou si tak udělat širší představu o tom, co divadlo je a může být. 

Krásný kulturní zážitek s sebou přináší ještě jinou rovinu. Je sdílený s vrstevníky a večerní slavnostní atmosféra tento zážitek ještě umocňuje. Jelikož divadlo nabízí jiné nástroje než obvyklá média, jsme rádi, že jim můžeme umožnit je touto cestou objevovat.

Klub mladých diváků existuje už od roku 2010, letos jsme tedy slavili 10. výročí, bohužel jen velmi krátce. Do roku 2020 jsme viděli  celkem 40 představení v 17 různých pražských divadlech. 275 přihlášek za toto období pak průměruje počet členů v jednom roce na 28.

A kde všude jsme tedy dosud byli? Ve velkých a tradičních divadlech, jako je třeba Národní a Stavovské, v malých a alternativních, jako je Viola, La Putyka, v profesionálních i amatérských. Viděli jsme mimořádná představení oceněné cenou Thálie (Sólo, Novecento), inscenace klasické ( Král Lear, Romeo a Julie, Hamlet), balet (Louskáček), muzikál  (Baron Prášil), mnoho hudbou proložených představení (Deník Adriana Molea, Oněgin byl Rusák, W+V Revue, Tři mušketýři aj.) novodobý cirkus (Slapstick sonata, Wall and Handbags) a další klasická i neklasická představení, komedie i tragédie.

Nejčastěji a velmi rádi chodíme do Divadla v Dlouhé, kde jsme viděli už celkem 11 představení. Budeme se těšit, co přinese nová divadelní sezóna. 

Copyright MediaSolution 2020