Školní ulice

Zpětná vazba k projektu

Od 13.září v době od 7:30 do 8 hodin byla uzavřena pro auta ulice na Čihadle. Jednalo se o pilotní projekt Školní ulice, který by mohl zlepšit bezpečnost dětí, přicházejících do školy. Prosíme vás o zpětnou vazbu, vyplňte krátký dotazník - ZDE.

Dotazování bylo ukončeno ve čtvrtek 14.10.

Děkujeme za spolupráci.

Školní ulice Na Čihadle

Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o pilotním projektu Školní ulice NA ČIHADLE, který vznikl ve spolupráci naší školy – Klubu přátel ZŠ Hanspaulka, Městské části Prahy 6 a Hlavního města Praha, a kterým se od 13. září zavede nové dopravní opatření v ulici Na Čihadle. Záměrem je zredukování nebezpečných situací, které v této ulici vznikaly při parkování a vysazování dětí z aut v blízkosti vstupu, a zajištění příjemnějšího a bezpečnějšího příchodu dětí do školy.

Školní ulice se úspěšně využívá v zahraničí, stejně tak i u několika dalších pražských a středočeských škol. Pokud se úprava Na Čihadle osvědčí, stane se trvalým řešením.

Dopravní opatření v ulici Na Čihadle začne platit od pondělí 13. září 2021 a to ve školní dny v čase 7:30 - 8:00, kdy bude v úseku mezi křížením s ulicemi Finkovská a Na Hanspaulce zakázán vjezd všem motorovým vozidlům. Výjimka platí pro držitele karet ZTP a pro odjezd rezidentů z uzavřeného úseku. Kromě dopravního značení bude instalováno i hrazení z dopravních kuželů. Dodržování uvedeného opatření bude kontrolováno strážníky MP.

Součástí projektu jsou i informační letáky, které rodičům a dětem pomohou naplánovat bezpečnou cestu do školy. Pokud se nelze použití auta vyhnout, byla již v loňském roce upravena ulice Na Hanspaulce zřízením míst K+R a přesunutím parkovacího pruhu k chodníku u školy pro větší bezpečí pěších a vystupujících z aut.

Věříme, že tato změna přinese mnoho pozitivního pro všechny. Pojďte to zkusit s námi!

Klub přátel ZŠ Hanspaulka a ZŠ Hanspaulka

Pojďme do školy vyrazit pěšky, na kole, koloběžce nebo MHD!