Návštěva ze Španělska

V týdnu od 28. dubna do 5. května jsme v naší škole hostili 10 žáků 6. ročníku ze základní školy Garbí Pere Vergés z katalánského města Badalona. Žáci byli ubytováni v rodinách českých partnerů, kteří pak v říjnu příštího školního roku vycestují do Španělska. Připravený program ve škole byl velmi pestrý a intenzivní, děti se podívaly do hodin španělštiny a angličtiny, vyzkoušely si výuku zeměpisu formou CLILu nebo si zahrály venkovní hru s poznáváním okolí školy. Také jsme využili nainstalovaný EUtejner, kde si děti společně otestovaly své znalosti o Evropské unii. Domů si žáci na památku odvezli dekoraci, kterou si sami vyrobili v dřevěné dílně. Součástí programu byla i dvě odpoledne strávená procházkami po Praze.

Ve čtvrtek 2. května nám v prostorech školy naši hosté připravili turistický veletrh, týkající se Španělska a jeho autonomních společenství. Všichni kolemjdoucí se tak mohli dozvědět něco více o krásách této země a zároveň měli možnost ochutnat tamní speciality. Veletrh byl opravdu skvěle připravený a všem se moc líbil.

V sobotu 4. května jsme společně vyrazili do Liberce, kde jsme si užili několik hodin v IQ Landii a zavítali do nejstarší zoologické zahrady v České republice.

Moc děkujeme rodičům našich žáků za skvělé uvítání a péči o španělské děti, na návštěvu u nás budou určitě dlouho vzpomínat.
Návštěva ze Španělska Fotka 1
Návštěva ze Španělska Fotka 2