Koronavirové zprávy

Aktualizace ke dni 25.1., 9:30 hod.:

Karantény

Třída 5.B - aktualizace 22.1.

V průběhu 21.1. stanovila KHS na podkladě informací o pozitivitě na Covid-19 u žáků a trasování kontaktů karanténu pro třídu 5.B. Karanténa byla vyhlášena se zpětnou platností od čtvrtka 20.1. v délce 5 dnů a následně prodloužena 22.1 o další 1 den. Pokud nebudou mít příznaky onemocnění, mohou se žáci třídy 5.B do školy vrátit ve čtvrtek 27.1.. Po návratu do školy žáky čeká PCR testování.
Pro třídu 5.B bude připravena na dny 24.1. - 26.1. distanční výuka - podrobnější informace zašle žákům paní učitelka třídní.

Třída 2.A

V průběhu 22.1. stanovila KHS na podkladě informací o pozitivitě na Covid-19 u žáků a trasování kontaktů karanténu pro třídu 2.A. Karanténa byla vyhlášena se zpětnou platností od čtvrtka 20.1. v délce 5 dnů. Pokud nebudou mít příznaky onemocnění, mohou se žáci třídy 2.A do školy vrátit ve středu 26.1.. Po návratu do školy žáky čeká PCR testování.
Pro třídu 2.A bude připravena na dny 24.1. - 25.1. distanční výuka - podrobnější informace zašle žákům paní učitelka třídní.

Třída 9.B

V průběhu 22.1. stanovila KHS na podkladě informací o pozitivitě na Covid-19 u žáků a trasování kontaktů karanténu pro třídu 9.B. Karanténa byla vyhlášena se zpětnou platností od čtvrtka 20.1. v délce 5 dnů. Pokud nebudou mít příznaky onemocnění, mohou se žáci třídy 9.B do školy vrátit ve středu 26.1.. Po návratu do školy žáky čeká PCR testování.
Pro třídu 9.B bude připravena na dny 24.1. - 25.1. distanční výuka - podrobnější informace zašle žákům paní učitelka třídní.

Třída 4.B

V průběhu 22.1. stanovila KHS na podkladě informací o pozitivitě na Covid-19 u žáků a trasování kontaktů karanténu pro třídu 4.B. Karanténa byla vyhlášena se zpětnou platností od pátku 21.1. v délce 5 dnů. Pokud nebudou mít příznaky onemocnění, mohou se žáci třídy 4.B do školy vrátit ve čtvrtek 27.1.. Po návratu do školy žáky čeká PCR testování.
Pro třídu 4.B bude připravena na dny 24.1. - 26.1. distanční výuka - podrobnější informace zašle žákům paní učitelka třídní.

Třída 4.C

V průběhu 23.1. stanovila KHS na podkladě informací o pozitivitě na Covid-19 u žáků a trasování kontaktů karanténu pro třídu 4.C. Karanténa byla vyhlášena se zpětnou platností od pátku 21.1. v délce 5 dnů. Pokud nebudou mít příznaky onemocnění, mohou se žáci třídy 4.C do školy vrátit ve čtvrtek 27.1.. Po návratu do školy žáky čeká PCR testování.
Pro třídu 4.C bude připravena na dny 24.1. - 26.1. distanční výuka - podrobnější informace zašle žákům paní učitelka třídní.

Třída 8.B

V průběhu 23.1. stanovila KHS na podkladě informací o pozitivitě na Covid-19 u žáků a trasování kontaktů karanténu pro třídu 8.B. Karanténa byla vyhlášena se zpětnou platností od čtvrtka 20.1. v délce 5 dnů. Pokud nebudou mít příznaky onemocnění, mohou se žáci třídy 8.B do školy vrátit ve středu 26.1.. Po návratu do školy žáky čeká PCR testování.
Pro třídu 8.B bude připravena na dny 24.1. - 25.1. distanční výuka - podrobnější informace zašle žákům pan učitel třídní.

Všichni, kterých se karanténa týká, by na základě předaných podkladů do systému tzv. Chytré karantény měli být informování o karanténě ze strany KHS prostřednictvím SMS, e-mailu nebo telefonátu.

S ohledem na nejnovější zprávy o dalších identifikovaných pozitivitách a další postupně přicházející instrukce ze strany Krajské hygienické stanice (KHS), prosím, počítejte s tím, že může ještě docházet k úpravám v délce trvání karantény. Veškeré dotazy v záležitostech karantény a izolace, prosím, směřujte přímo na KHS, neboť ta jediná má tyto agendy ve své gesci.

Výsledky testování 24.1.

Při pondělním testování testy PCR odhalily 13 pozitivních vzorků. Rodiče byli informováni ještě večer a děti (i jejich případní sourozenci) zůstávají doma. Vzhledem k tomu, že jsme všichni zvládli testovací den v rouškách a respirátorech, neodchází nikdo další do izolace či karantény.

Ve škole evidujeme k 25.1., 9:30 hod. celkem 28 dětí s pozitivním testem na Covid-19 (a 5 dospělých), 110 dětí má aktuálně nařízenou karanténu (a 8 dospělých).

Další PCR testování proběhne v pondělí 31.1.. Dle v současnosti platných regulí probíhá testování všech žáků i zaměstnanců bez ohledu na absolvované očkování nebo prodělané onemocnění Covid-19.

Děti, které nepřijdou v pondělí do školy, budou testovány při příchodu v dalších dnech antigenními testy v hale školy, v učebně 0. V případě antigenního testování jsou žáci od tohoto týdne testováni již jen 1x týdně, a to v den jejich pozdějšího příchodu do školy. Škola v tuto chvíli již nedisponuje rezervou antigenních testů - s ohledem na PCR testování nám již žádné další testy nejsou ze strany státu přidělovány - žádáme tedy rodiče žáků, kteří se nezúčastní pondělního PCR testování, aby žáky vybavili testovací sadou na den, ve kterém mají být dodatečně testováni.

Rovněž prosíme rodiče, aby nás informovali, pokud se prokáže, že je jejich dítě pozitivní na Covid-19 jinde než ve škole nebo mu byla mimo školu uložena karanténa.

Přejeme Vám hodně zdraví!

důležité odkazy a dokumenty:

Covid portál MŠMT

Testování od ledna 2022 - informační leták pro školy