Jeden svět

Filmový festival Jeden svět

Každoroční přehlídka dokumentárních filmů zpracovávajících lidská práva proběhne opět v březnu v kinech po celé České republice. Speciální projekce pro školy Jeden svět na školách se pravidelně zúčastňujeme. Letos půjdou naši žáci ve dnech 20. a 21. března na několik různých programů.

Mladší žáky druhého stupně čeká mozaika filmů, v nich uvidí stejně staré děti, které se potýkají s nesnázemi - jedna dívka je s kmene Kajanů, jiná je šikovnou sportovkyní v zemi zmítané válkou a poslední má ráda skejtování, ale nemůže svůj oblíbený sport provozovat.

Pro starší žáky je připraven blok krátkých dokumentů o Afghánistánu. (změna vyhrazena)

Více o projeci pro školy Jeden svět na školách
Festivalový program je přístupný veřejnosti. Více na www.jedensvet.cz.