Deváťáci v červnu

Terezín a Židovské muzeum

Exkurze, které v deváťácích zanechaly mnoho myšlenek, ale i otázek. Tak by se dala shrnout exkurze do Terezína a program Židovského muzea.

V Terezíně deváťáci kromě Malé pevnosti nahlédli také do města, kterým je provedl velmi znalý průvodce. Program v Živodovském muzeu byl zaměřen na osudy židovských dětí a spojen s prohlídkou synagog a židovského hřbitova na Starém městě.

Překvapení od učitelů

Podle starých příběhů bývalých absolventů se na naší škole nachází tajná učebna. Existuje vůbec? Dá se tomu věřit? Rozhodně je pravda, že jste za těch devět let navštívili snad každý kout, ale neuniklo vám něco?

Pojďte a s pomocí nápověd se vydejte po škole alespoň virtuálně. Vstupte do
 učeben, které dobře znáte, porozhlédněte se po místech, která někteří navštěvujete už devět let. Věřte, že je tu místo, které jste ještě neviděli, učebna, která čeká, až otevřete její dveře.

Tak přesně takhle začínalo pátrání po neznámé učebně, které si pro deváťáky připravili jejich vyučující a družinářky. Co myslíte? Povedlo se jim všem otevřít dveře do zatím neviděného místa? Povedlo! Všichni deváťáci zvládli úspešně projít dveřmi a vydat se do učebny zvané boudoucnost.

Zahradní slavnost

I v letošním roce tradniční Hanspaulský společenský večer nahradila Zahradní slavnost. Díku Klubu rodičů tak deváťáci měli možnost se 21. června ve Vile Lanna slavnostně rozloučit se školou, učiteli a svými spolužáky.

9.A tak byla korunována a 9.B ošerpována na čerstvé absolventy ZŠ Hanspaulka.

Poslední školní den

Poslední školní den nečekalo deváťáky pouze předávání vysvědčení, ale také tradiční poslední zvonění a společný oběd se svými třídními učiteli ve školní jídelně.