Srdeční stezka

Každým rokem se žáci ZŠ Hanspaulka zapojují do celostátní soutěže Srdce s láskou darované. Promýšlí v projektu, pro koho připraví překvapení a obdarují ho. Je však rok od roku těžší vybrat toho, kdo by si srdce zasloužil. Vždy se ale dětem podařilo vymyslet něco zajímavého, neotřelého a smysluplného, a tak v každém ročníku soutěže porota odborníků jejich projekt ocenila.

V letošním roce děti práci na projektu začaly základní otázkou:

„Co vlastně dokážeme říci o našem srdci? Jistěže víme, kde ho v těle najdeme a k čemu slouží, ale je to tak neuvěřitelně zajímavá část každého těla! Kolikrát za rok udeří? Který živočich má nejtěžší nebo nejmenší srdce? Kdy poprvé začne srdce bít? My jsme to zjistili! A nenecháme si to pro sebe!“

Informace se děti rozhodly předat dalším lidem a zároveň je vytáhnout ven, do přírody. Ti se cestou něco nového naučí a přitom udělají něco dobrého pro své srdce a zdraví. A že jsou procházky jen pro staroušky? Omyl! Srdeční stezka propojuje generace. Jedni se rádi projdou, druzí si mohou užít odhalení QR kódu a ukrytého textu.

Tak obujte pevné boty a pojďte ven!

Stezka začíná u dětského hřiště v ulici Soborská, provede Vás hanspaulským kouskem přírody až K Matěji, kde je poslední 27. zastavení. A pokud se u procházky a luštění QR kódů vyfotíte a pošlete na adresu, která je uvedena v úvodu i závěru stezky, vykouzlíte tím úsměv na tváři 26 dětí, které si se stezkou daly práci. A kdoví, možná i letos projekt zaujme pořadatele soutěže Srdce s láskou darované. Tak dětem držme palce!

Markéta Platzová a děti 3.B