Den Země 365

Pochod v okolí školy

Dne 24. 4. celá naše škola oslavila Den Země společným pochodem v okolí školy. Vyzdobili jsme se vlastnoručně vyrobenými kartami, které nám připomněly témata, se kterými jsme se ve výuce setkali a která souvisí s ochranou nebo s fungováním naší planety.

Také jsme měli kašírovaný model naší planety a skupinu žáků v zářivých barvách, kteří představovali Slunce. Jedna naše sedmačka v přestrojení za planetu zvládla dát placáka 365 spolužákům. Tím se symbolicky uskutečnil jeden oběh Země kolem Slunce. Některé děti a učitelé měli tématické převleky. To, že nás docela zmáčel déšť a selhalo ozvučení nás vlastně nerozhodilo. Výstavka z karet je k vidění v chodbě v prvním patře. Přínosný byl samotný proces přípravy, protože bylo zajímavé si povídat o tom, co si žáci na karty napsali a namalovali. Někteří také shlédli dokument Planeta Praha a zapojili se do úklidu přírody v okolí. Završením byl kvíz o Zemi.

Den Země Fotka 1
Den Země Fotka 2
Den Země Fotka 3
Den Země Fotka 4
Den Země Fotka 5
Den Země Fotka 6
Den Země Fotka 7

EARTH DAY EVERY DAY | DEN ZEMĚ 365

Chceme si ke Dni Země připomenout, co všechno děláme ve škole, o čem si povídáme ohledně planety Země. Chceme se mezi třídami inspirovat se a taky mít společný zážitek. Místo toho, abychom jednou za rok udělali jednu věc pro Zemi, zkusíme se letos zaměřit na to, že naše planeta náš živí a je naším domovem 365 dnů v roce.

To si připomeneme v pondělí 24. 4. 2023 společným průvodem v okolí školy. Na louce před hanspaulským zámečkem uděláme symbolický kruh oběhu Země kolem Slunce. Žáci sami vyrábí 365 karet, které mají připomenout činy pro udržitelný život a poznávání toho, jak naše výjimečná planeta funguje. S organizací učitelům tentokrát pomáhá školní parlament - Kruh a žáci a žákyně, kteří dokumentují enviromentální témata napříč výukou: zeměreportéři. Zatím se ukazuje, že toho, co třídy během roku v souvislosti s tímto tématem dělaly, je celkem dost. Některé třídy to povzbudilo k tomu, že podniknou další věci pro životní prostředí. Z výstupů bude ve škole výstava, takže se můžete přijít inspirovat i vy.

7.B se zapojila do akce Ukliďme Česko

Ukliďme Česko 7.B Fotka 1