Anglie 2024

Zájezd do Anglie 2024

Základní informace o zájezdu:

Vážení rodiče,
po dvou zdařilých postcovidových zájezdech pokračujeme v úspěšně obnovené tradici pořádání zahraničních studijních pobytů žáků ZŠ Hanspaulka v Anglii.

Zájezd do Anglie v obvyklém výukově-poznávacím formátu připravujeme ve spolupráci se společností Student Agency i pro nadcházející školní rok 2024 / 2025. Tak, jako v uplynulých letech, rovněž letos jsme podali na MČ Praha 6 grantovou žádost, která by v případě poskytnutí dotace měla učinit akci pro žáky naší školy cenově dostupnější.

Termín:

Zahraniční studijní pobyt je naplánován na termín 14.9.2024 - 21.9.2024 (sobota - sobota).

Lokalita:

Plánovanou cílovou destinací je jižní Anglie, konkrétně město Exeter a jeho okolí.

Cena:

Celková částka za účast každého jednoho žáka na zájezdu je po zahrnutí grantové dotace MČ Praha 6 kalkulována na 13 600 Kč.

Tato částka nezahrnuje osobní kapesné a poplatky za vstupné do památek a atrakcí zařazených do programu; pro tyto účely je třeba počítat s výdaji ve výši cca 80 - 90 liber na jednoho žáka.

Předpokládáme opět, že část vstupného bude uhrazena předem bezhotovostně, zbývající platby proběhnou v hotovosti v průběhu zájezdu.

Program, ubytování, stravování, doprava:

Program akce je připraven jako kombinace aktivit zahrnujících pravidelnou dopolední výuku anglického jazyka a kulturně-turisticko-naučný program v odpoledních a podvečerních hodinách. Výuka angličtiny bude probíhat ve specializované certifikované jazykové škole s dlouholetou tradicí, ve které se žáci budou vzdělávat v několika skupinách dle jazykových znalostí, dovedností a pokročilosti, a to pod vedením rodilých mluvčích - kvalifikovaných učitelů anglického jazyka.

Ubytování a stravování žáků v Exeteru bude zajištěno v hostitelských rodinách po 2 - 4 žácích v jedné rodině. Hostitelské rodiny zabezpečuje po pečlivém výběru a prověření místní jazyková škola ve spolupráci se společností Student Agency.

Garantem dopravy je rovněž spol. Student Agency, v ceně zájezdu je zahrnuta přeprava tzv. “žlutým” autobusem RegioJet Fun&Relax. Přejezd na místo konání zahraničního studijního pobytu a zpět je realizován jako noční - účastníci zájezdu tedy tráví první a poslední noc při jízdě v autobuse (není zajištěn nocleh mimo autobus a stravování na tyto přejezdové dny/noci). Autobus je s účastníky na místě pobytu po celou dobu zájezdu.

Pedagogický doprovod budou tvořit 4 učitelé ZŠ Hanspaulka (kontrétní složení pedagogického doprovodu bude upřesněno). Za spol. Student Agency doprovází účastníky odborný průvodce.

Podrobnější informace o programu, ubytování, stravování a dopravě najdete v přílohách.

Počet účastníků, podmínky účasti:

Zájezd je koncipován pro 50 žáků.

Při velkém zájmu žáků, dojde-li k překročení počtu dostupných míst počtem zájemců o účast, budou uplatněna následující kritéria výběru účastníků:

• odevzdání závazné přihlášky do stanoveného termínu

• školní ročník žáka - přednost budou mít žáci vyšších ročníků, a to v pořadí 8., 7., případně 6. (ve školním roce 2023/24).

• zaplacení zálohy a doplatku ceny zájezdu do stanovených termínů

• uplatnění kreditů získaných ve školním projektu Discover EU/YOU!

Akce se mohou zúčastnit pouze žáci bez kázeňských problémů a s pozitivním přístupem k plnění školních povinností. Žákům s kázeňským opatřením typu ředitelská důtka za hrubé porušení školního řádu a snížený stupeň z chování v aktuálním období nebude v souladu se školním řádem účast na akci umožněna.

V případě převisu zájemců o účast vyhovujících stanoveným kritériím nad počtem volných míst se rozhodne o zařazení žáků mezi účastníky losováním. Z výsledků losování bude rovněž určeno pořadí případných náhradníků.

Konečné rozhodnutí o účasti či neúčasti žáků na této výběrové akci je plně v kompetenci pořadatele zájezdu - školy.

Přihláška k účasti na zájezdu:

Máte-li zájem o zařazení žáka k účasti na zájezdu - zahraničním studijním pobytu v Anglii - vyplňte, prosím, připojenou závaznou přihlášku studenta a odevzdejte ji do kanceláře školy, a to nejpozději do úterý 21.5.2024, 14:00 hod.

O zařazení či nezařazení žáka mezi účastníky zájezdu, event. o organizaci a vyhodnocení případného losování budou rodiče informování prostřednictvím Bakalářů - zprávou zaslanou skrze systém Komens. Touto cestou budou rovněž následně zaslány informace a pokyny k provedení platby zálohy a doplatku ceny zájezdu.

Po zařazení žáka mezi účastníky zájezdu, je platby nutné uskutečnit do následujících termínů:

- záloha 8 000 Kč (nebo celá cena 13 600 Kč) do: 31.5.2024

- doplatek 5 600 Kč do: 21.6.2024

- bezhotovostní předplatné vstupného: bude upřesněno

Informace o akci na webu školy:

Kontaktní osoba:

PhDr. Daniel Tocháček - případné dotazy směřujte přes Bakaláře - Komens nebo e-mail, popř. řešte osobně ve škole v kanceláři zástupců řed. školy.

Přílohy: