Discover YOU/EU

Zahraniční spolupráce

Zahajujeme dlouhodobou školní iniciativu Discover EU/You!. Jejím smyslem je motivace a rozvoj žáků i učitelů prostřednictvím mezinárodní spolupráce. Aktuálně probíhá registrace žáků 2. stupně, připravujeme druhou zahraniční návštěvu u nás a pro podzimní mobility (výjezd studentů mimo ČR) budeme vybírat první desetičlennou skupinu do Španělska.

Každý projekt bude mít svá kritéria, pohovor a podmínky, ale všichni zájemci budou moci celoročně sbírat kredity za svou aktivitu a využít je mohou právě k nominacím do mobilit. Rozvoj jazykových a dalších dovedností především na druhém stupni tak dostává nový, praktický rozměr. Lépe připomenout 20 let Česka v Evropské unii jsme snad ani nemohli.