Cupcaky s mrkvičkami

Na předvelikonočním kroužku vaření, na nás čekala velká výzva, pečení, zdobení a dekorování cupcaků. Děti jsem pro tuto příležitost opět pozval do velké kuchyně školní jídelny, kde jsou prostory pro takové výzvy lépe přizpůsobeny, navíc taková návštěva a zkušenost děti náramně baví, někteří zde byli poprvé.

Úkolem dětí, bylo umíchat mrkvové těsto, kromě čištění a strouhaní mrkve (které překvapivě zabralo spoustu času :-)), děti mohly vyzkoušet šlehání vajec s cukrem v robotech KitchenAid, umlít ořechy v elektrické mlýnku a celkově zkompletovat těsto, které následně naplnily do barevných košíčků.

Jakmile košíčky odcestovaly do vyhřáté trouby, měly děti za úkol z oranžového a zeleného fondánu, který nám Markéta předem umíchala, vytvářet malé mrkvičky na zdobení, nevěřili byste jaké bylo v kuchyni najednou ticho jak se děti soustředily. Já dětem mezitím připravil krém ze smetanového sýra, tvarohu, a citrusů.

Abych pravdu řekl, tak jsme tentokrát trochu přecenili svoje síly, postupně jsem zjišťoval, že nebude schopni pečení a hlavně zdobení cupcaků ukončit na čas (měl jsem například krém připravit dopředu, chtěl jsem však, aby děti byly u toho). Také pečené košíčky byly stále teplé na to, abychom nazdobili polevou, mohla by se rozpustit. Proto se kroužek stal trochu hektičtější a hlavně jsme dost přesáhli čas, ve kterém běžně kroužek končíme.

Doufám že jsem dětem a rodičům nezpůsobili nějaké komplikace s navazujícími kroužky a vyzvedávání dětí. Myslím že cupcaky se chuťově i vzhledově nakonec velice povedly, tato kreativní výzva děti opět posune výše v cukrářských dovednostech.

Recept najdete ZDE.
Kroužek vaření 12 Fotka 1